Tehotenské fotenie

Tehotenstvo je najvzrušujúcejšie a najnežnejšie obdobie, keď nastávajúci rodičia netrpezlivo očakávajú narodenie bábätka a atmosféra okolo nich sa stáva magickou a naplnenou šťastím až po okraj. Vďaka tehotenskému foteniu má každá budúca mamička možnosť urobiť si krásne fotografie „v očakávaní zázraku“ a uchovať si spomienky na toto obdobie na dlhé roky.

          Krásna zmena vo vašom tele, zázrak nového života vo vás! Doprajte si profesionálne fotenie v prírode, ateliéri alebo u vás doma. Najviac mi záleží na tom, aby ste sa počas tehotenského fotenia cítili uvoľnene. Na fotení môžete byť sólo alebo s partnerom a starším dieťaťom. Je to veľmi radostný zážitok.

Kedy je najlepší čas na fotenie?

Optimálny čas na fotenie je medzi 7 a 8 mesiacom, keď ste približne v 28. – 34. týždni tehotenstva. V tomto období vyzerá bruško maximálne fotogenicky a vám, ako modelke sa dá stále pohodlne fotiť. Neodkladajte si  fotenie na poslednú chvíľu, pretože neskoré obdobia sú často krát sprevádzané opuchmi, veľkým priberaním a v dôsledku toho aj zvýšenou únavou a malou ohybnosťou.

Samozrejme, každé tehotenstvo je iné, preto odporúčame sa riadiť vlastnými pocitmi.

Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie?

Najdôležitejšia vec je pozitívny prístup!

Aby ste vyzerali dobre, určite potrebujete dostatok spánku. Večer pre fotením je vhodné obmedziť príjem tekutín, pomôže to predísť opuchom.

Veľa tehotných žien sa sťažuje na to, že sa cítia tučné. Nie je to tak, nie ste tučná, ste len tehotná a všetky zmeny, ktoré nastanú vo vašom tele, sú prirodzené a krásne! Je to nádherný čas, ktorý v žene odhaľuje jej samotnú podstatu, čas osobitej nehy, jemnosti a ženskosti, ktorú zvýrazníme pomocou harmonických obrázkov  a vyberiem tie najvhodnejšie uhly.

Každú pózu spolu postavíme, vždy všetko ukážem, pomôžem a vysvetlím, čo sa od vás vyžaduje 🙂

Nemyslite si, že nie ste fotogenické, nájdem pózu a správne otočenie tváre, ktoré vás urobia neodolateľnými!

Keďže ruky budú v centre pozornosti (na brušku), mali by vyzerať upravene. Najlepšie zo všetkého vyzerá manikúra v pastelových farbách.

Fotenie s manželom

Nenadávajte na manžela, ktorý sa nerád fotí (po prvé, vynikajúce fotografie sa  dajú získajú aj bez manželov, a po druhé, všetci sú takí).

Upozornite ho, že potrebujete, aby vám pomohol – napr. ak chcete fotky s lietajúcou látkou, tak sa bez neho nezaobídeme, látku ťahá manžel, nie ventilátor 🙂 a odfotí sa s vami iba na par záberch – vo všeobecnosti – tak to je 🙂

Počas fotenia sa dozvie, že to nie je úplne tak, ale už bude neskoro 🙂         Pripravte svojmu manželovi komplimenty, aby sa cítil pohodlnejšie. Je to veľmi dôležité! A úspech je garantovaný!

Čo si obliecť na fotenie?

Je lepšie, ak je to niečo, v čom sa cítite uvoľnene a pohodlne.

V mojom ateliéri sú vám k dispozícii rôzne šaty, látky a sexi župany a negližé, ktoré vám rada požičiam a je to v cene.

A samozrejme počas fotenia sa môžeme prezliecť aj viac krát. Tak že odporúčam si zobrať viac oblečenia a budeme vymýšľať na mieste. Ak sa plánujete sa fotiť minimálne oblečená alebo v niečom priesvitnom  (to vám tiež rada požičiam), určite je dobré mať peknú spodnú bielizeň.

Ak mate akékoľvek pochybnosti, rada vám poradím s výberom osobne, ešte pred fotením alebo telefonicky. Prípadne mi nafoťte, čo máte, a spolu to doladíme.  Veľmi dobre vyzerajú aj obyčajné rifle a tričko alebo manželova košeľa. A je to ľahko zladiť aj s ostatnými členmi rodiny.

Tehotenské fotenie manželom a staršími deťmi

Ak sa vášho fotenia zúčastní váš manžel a staršie deti, musíte premyslieť aj zladiť všetkých spolu.  Je skvelé, ak je celá rodina oblečená v rovnakom štýle, v rovnakej farebnej schéme. Je to ako aj pri klasickom rodinnom fotení.

Farby

Zamerajte sa skôr na pastelové farby – béžová, biela, sivá, perleťová, modrá, ružová. Z tmavých farieb – čierna, modrá a hnedá. Najlepšie vyzerajú jednofarebné outfity, no nájdu sa aj výnimky.

Čas fotenia

Väčšinou fotenie trvá cca 1-1,5.

Tehotenstvo je nádherné a vzrušujúce obdobie v živote každej ženy. Toto je udalosť, ktorú si chcete pamätať dlhé roky. Profesionálne tehotenské fotenie vám pomôže uchovať si dojímavé momenty očakávania vo vašej pamäti, sprostredkovať atmosféru rodičovskej lásky k dieťatku a pomôcť vyjadriť tie pocity, ktoré sa nedajú opísať slovami.

Cenník tehotenského fotenia